A Károly híd a világ legszebb hídjainak egyike, egyben a legrégebbi prágai híd. Csaknem 10 m széles és 516 m hosszú, 16 boltíven nyugszik.
Mindkét oldalán tornyok védik – az egyik oldalon az Óvárosi, a másik oldalon a két Kisoldali Torony.
A hidat díszítő 30 barokk szobor és szoborcsoport a XVIII. század elejéről származik. A szobrok szenteket, valamint történelmi- és bibliai alakokat ábrázolnak.
A Károly híd az utcai művészek közkedvelt helye – festők, táncosok, pantomimesek alapították a „Károly híd Művészeinek Egyesületét”.
Érdekességek
A híd alapkőletételének dátumát és idejét nem véletlenszerűen választották meg. A cseh dátumírásnak megfelelően (év, hónap, nap) ugyanis emelkedő, majd csökkenő számsort alkot, 9-es csúcsponttal (1357, 9.7., 5:31-kor).
Tippek
A Károly hídról vetették a Moldvába 1393-ban Nepomuki János általános helynököt, mivel elutasította IV. Vencel cseh király követelését, hogy adja ki neki felesége, Zsófia gyónási titkát. Nepomuki Jánost a XVIII. század derekán avatták szentté.
A híd korlátján, ahonnan a vízbe taszították egy kisebb, öt csillaggal ellátott sárgaréz keresztet helyeztek el (Keresztelő Szent János szobra és a Szent Norbert, Vencel és Zsigmond szoborcsoport közé). A legenda szerint annak, aki úgy érinti meg a keresztet, hogy minden ujja egy-egy csillagot érint, teljesül egy titkos kívánsága. A Nepomuki Szent János szobron található domborművet is szokás megérinteni, hogy szerencsét hozzon.